Odżywki do paznokci

W ramach akcji: REWITALIZACJA DŁONI I STÓP
Po serii produktów do stóp oraz dłoni przyszła kolej na odżywki do paznokci. Długo zastanawiałam się w jaki sposób Wam je przedstawić, czy każdą odżywkę jednocześnie czy może zrobić zbiorową recenzję, w jakiej ona miałaby być formie. Ze względu na chroniczny brak czasu wygrała jednak opcja łącznej recenzji 4 odżywek do paznokci.

Oto recenzowane preparaty:
1. odżywka SENSIQUE - keratin nutrition,
2. odżywka SENSIQUE - vitamin first aid,
3. eveline cosmetics - 6 w 1,


4. eveline cosmetics - efekt jak z salonu.
- OPAKOWANIE - buteleczka każdej z czterech przedstawianych odżywek ma kształt typowy dla lakierów do paznokci.

- ZAPACH - typowy jak dla lakierów do paznokci, dla mnie nie różnią się one między sobą zupełnie niczym, 

- KOLOR ODŻYWKI - pierwsza odżywka jest bezbarwna, druga jest lekko różowa, natomiast trzecia i czwarta są mleczne,

- KONSYSTENCJA - konsystencja wszystkich odżywek jest taka sama, płynna, rzadka, 

- APLIKACJA PRODUKTU - aplikacja za pomocą pędzelka, łatwa, szybka, 
Oto pędzelki każdej z odżywek:
1.
 2.
 3.
 4.

Informacje producenta na temat poszczególnych odżywek:
 1.
Pozwólcie, że przepiszę tutaj informacje podane na opakowaniu, bo nic tutaj nie zobaczycie ( jeszcze nie opanowałam do końca możliwości aparatu ), ale obiecuję poprawę :-).

WZMACNIAJĄCA ODŻYWKA DO PAZNOKCI Z KERATYNĄ
Bez toluenu i formaldehydu. Zawiera keratynę - naturalny budulec paznokci oraz kompleks utwardzający. Wzmacnia, odżywia i regeneruje powierzchnię paznokci przywracając im zdrowy wygląd. Polecany dla paznokci słabych, zmatowiałych, rozwarstwiających się i łamliwych. Dla uzyskania optymalnego efektu stosować regularnie nakładając bezpośrednio na oczyszczone i osuszone paznokcie. Można stosować jako lakier podkładowy.

pojemność: 10 ml,
cena: 5,99 zł,
dostępność: drogeria Natura,

 2.
Tutaj również informacje z opakowania.VITAMIN FIRST AID QUICK
Przeznaczona do pielęgnacji zniszczonych i kruchych paznokci. Zawarta w niej keratyna zapewnia ochronę i regenerację paznokcia poprzez wypełnienie powstałych w płytce ubytków. Obecność wapnia i mikroelementów zwiększa wytrzymałość płytki, zmniejszając jednocześnie jej łamliwość. Koktajl witamin E, C i F intensywnie pielęgnuje i odżywia paznokcie przywracając im połysk i zdrowy wygląd.

pojemność: 12 ml,
cena: 5,99 zł,
dostępność: drogeria Natura, 

3. Tutaj już chyba dacie radę przeczytać.
pojemność: 12 ml,
cena: 7,99 zł,
dostępność: zakupiłam w Biedronce,

4.
pojemność: 12 ml,
cena: 7,99 zł,
dostępność: zakupiłam w Biedronce,

Teraz kilka słów o każdej odżywce odnośnie stosowania i efektów jakie otrzymałam.
1.  odżywka SENSIQUE - keratin nutrition,
Tę odżywkę stosuję głównie jako lakier podkładowy pod inny lakier, nie zdarzyło mi się jeszcze nigdy, abym pomalowała paznokcie lakierem bez uprzedniego nałożenia podkładu ( choćby zwykłego bezbarwnego lakieru do paznokci ). Odżywkę nakłada się szybko, pędzelek jest idealny. Z jego pomocą można szybko preparat nałożyć na paznokcie. Szybko wysycha, można dosłownie minutę później nakładać kolorowy lakier.  Czy wzmacnia jakoś szczególnie moje paznokcie to trudno powiedzieć, jedno co na pewno robi to chroni moje paznokcie przed przebarwieniami.

2.odżywka SENSIQUE - vitamin first aid,
Odżywkę tę stosuję stosunkowo niedawno, jednak mogę na jej temat powiedzieć kilka słów. 
Widząc kolor odżywki byłam przekonana, że na paznokciach będzie można również cieszyć się tym delikatnym różowym kolorkiem, jednak po nałożeniu odżywka jest całkowicie bezbarwna. Nakłada się ją szybko, załączonym pędzelkiem. Schnie jednak trochę dłużej niż jej poprzedniczka, jednak nie jest to drastyczny czas, może z 20-30 sekund dłużej. Ją także często używam jako podkład po kolorowe lakiery. Chociaż muszę Wam powiedzieć, że bardzo często nakładam tylko ją, a to dlatego, że mimo iż nie daje tego różowego kolorku, to robi coś innego z moimi paznokciami. Pozostawia jakby "grubą" powłokę, w rzeczywistości jest cienka i wzmacnia paznokcie. Po jej zastosowaniu mam uczucie na paznokciu jakbym miała nałożony akryl. Płytka jest twarda, błyszcząca.
 
3. eveline cosmetics - 6 w 1,
Odżywkę zakupiłam zachęcona zarówno innymi opiniami, jak i promocją w Biedronce. 
Nakłada się ją typowym pędzelkiem. Mimo mlecznego wyglądu na paznokciu pozostaje bezbarwna. Zgodnie z zaleceniami producenta nakładałam tę odżywkę po jednej warstwie przez cztery dni, następnie zmyłam i czynność powtórzyłam jeszcze dwa razy ( w sumie 12 dni ), jednak nie zobaczyłam na swoich paznokciach jakiś radykalnych zmian czy cudów, że paznokcie są mega mocne i nie łamią się. Łamią się i rozdwajają nadal. Myślę, że te 12 dni to jednak dla moich paznokci zbyt krótki okres czasu, żeby nastąpiły korzystne zmiany. W związku z tym, na pewno powalczę jeszcze z odżywką przed dłuższy okres czasu, aby dogłębnie zbadać jej atuty ( jeśli takowe posiada ). Odżywka szybko wysycha, można bez problemu wracać chwilkę później do codziennych zajęć.

4. eveline cosmetics - efekt jak z salonu.
Preparat ten również nakładamy pędzelkiem, jak poprzednie. Na paznokciu jest przezroczysty. Szybko wysycha. Pozostawia niesamowity blask na moich paznokciach. Wg zalecenia producenta odżywkę nakładamy codziennie przez trzy dni, następnie zmywamy całość i rozpoczynamy czynność ponownie. Stosując ten produkt mogę powiedzieć, że część moich paznokci się wzmocniła, po nałożeniu trzeciej warstwy, a część niestety nie, nadal się łamią i rozdwajają, nie wiem czym może to być spowodowane, może jakimiś mikrourazami na paznokciach, które nie są widoczne gołym okiem. Ciężko jest mi to jednoznacznie stwierdzić. Z efektu jestem zadowolona i na pewno będę korzystać z tej odżywki dalej.

PODSUMOWANIE
Trwałość na paznokciach wszystkich czterech odżywek jest duża. Wydajność jest mega, ponieważ nakładamy naprawdę cienkie warstwy preparatu. Odżywki Eveline Cosmetics zużywają się szybciej, ze względu na częstotliwość używania, jednak myślę, że nie można stosować tych odżywek non stop, kupując kolejne i kolejne opakowania, ale trzeba też dać odpocząć trochę płytce, więc buteleczka na pewno starczy nam na kilka takich kuracji.
Odżywki firmy Sensique używam już przed dłuższy czas, oczywiście nie ciągle lecz z przerwami, jednak wracam do nich regularnie, nie koniecznie stosując ten sam preparat, ale korzystam również z nowości jakie proponuje firma. Z czystym sumieniem mogę polecić obydwu producentów. Jeżeli o mnie chodzi, to na dzień dzisiejszy polecam Wam nr 2 i 4 :-).

Znacie te odżywki ? Jak się u Was spisują ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Lakierkowo , Blogger